Direct vanaf het station wandel je via statige beukenlanen over het mooie landgoed Bornia. Daarna doorkruist deze Groene Wissel dichter bos, afgewisseld met heidegebieden waar schapen grazen. Via smalle paadjes ga je over romantische landgoederen naar het imposante Slot Zeist. Ook daarna blijft de wandeling boeien, al is het maar omdat je langs Wibi Soerjadi’s landgoed De Wulperhorst komt.
Halverwege kun je de inwendige mens versterken in hotel Old London, dat z’n best doet chique te zijn. Vergeet in de brasserie niet de verdraaid interessante clientèle te peilen – léuk. Oud Goois geld, zo schatten wij in, zichzelf fêterend op een zondagse borrel. Wij hielden het op een ordinair lekkere choco met slag.
Net als alle Groene Wissels vermijdt de wandeling de gebaande paden. De NS-wandeling, die dezelfde start kent, laat je al snel links liggen, en je gaat over veel leukere, stille paadjes door bossen en over heidevelden.
De bossen zijn nu nagenoeg bladloos, maar juist doordat de landgoederen veel statige bomen tellen, geeft dat de wandeling een speciale sfeer. Je voelt de winter in de lucht en in de grond zitten.
Vooraf hadden we voornamelijk gerekend op veel bos, maar deze wandeling biedt zoveel meer. Een van de toegiften, in het laatste kwart van de tocht, is Slot Zeist. Ik was er nog nooit geweest, het ligt er zeer imposant bij en wordt omgeven door een prachtig Engels landschapspark.
Het slot is een van de iconen van de Gouden Eeuw, en het roept inderdaad beelden op van het vorstelijke wonen en leven in die tijd. Jammer dat we er niet wat langer konden verpozen, de zonsondergang zat ons al op de hielen.
Omdat we een paar keer verkeerd waren gelopen, en dus extra kilometers in de benen hadden, waren we na Slot Zeist flink afgepeigerd. Toen kwam er toch nog een bijzonder stukje: landgoed De Wulperhorst. Het monumentale witte huis op buitenplaats De Wulperhorst is in 1858 gebouwd door Joan Huydecoper. Het neoclassicistische huis wordt omgeven door vijf hectare natuurgebied.
In 2001 trok Wibi Soerjadi er in. Zijn droom was om een piano-academie op te richten en daarvoor had hij rust en ruimte nodig. Het huis was geheel vervallen, dus Wibi moest alles laten restaureren. Iedere kamer is in een andere kleur ingericht. Via de roze hall kom je in de Michael Angelo-blauwe studeerkamer of in de zachtgele zitkamer. In de grote salon geeft Wibi geregeld intieme huisrecitals voor zeer klein publiek (en tegen schappelijke prijzen).
Was dat al leuk (wat een prachtig huis!), vooral genieten waren de verscholen paadjes tussen rijen mooie bomen, gelardeerd met boerenvelden. Aan de einder kuste roze zon donker akkerland. Snel daarna viel de schemering. Alleen romantische pianoklanken, bijvoorbeeld van Wibi, ontbraken nog.
Deze wandeling hebben we gedaan op zaterdag 17 december 2011. De meest recente versie van routebeschrijving, kaartje en gps-track kun je (met een abonnement of tegen betaling) downloaden op Wandelzoekpagina.nl.
Op Natuurhuisje.nl vind je unieke vakantiehuisjes midden in de natuur. In een natuurhuisje kun je je heerlijk terugtrekken van het drukke, dagelijkse bestaan. Je komt helemaal tot rust.
Lekker eropuit in eigen land. Een minivakantie wandelen of fietsen vanuit een superlekker natuurhuisje. Ik selecteerde de zes allermooiste!