Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro: Reviews & Tests
Wat is het beste macro-objectief voor je Canon of Nikon spiegelreflex? De Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro is een ideale lens voor macro- en portretfotografie. “Zeer tevreden met deze lens, mooie resultaten. De lens is degelijk gebouwd, levert scherpe foto's af, ook als diafragma helemaal open staat.” Alle belangrijke reviews!
De feiten op een rij
Brandpuntsafstand: 105mm | Maximaal diafragma: f/2.8 | Lensvatting: Canon EF / Nikon F (FX) | Vergrotingsfactor: 1:1 | Geschikt voor fullframe: ja | Gewicht: 730gr | Lengte: 126mm | Stof- en spatwaterdicht: nee | Beeldstabilisatie: ja | Minimale scherpstelafstand: 31cm | Filtermaat: 62mm | Release-datum: 2011 | Frankwandelt-rating 83/100 | NIET MEER VERKRIJGBAAR | Alle Sigma-lenzen op Cameranu.nl en op Cameraland.nl en op Kamera-express.nl
Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro: niet meer verkrijgbaar
De Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro is helaas niet meer verkrijgbaar. Gelukkig zijn er alternatieven. Bekijk mijn overzicht van Sigma-lenzen. Of bekijk alle Sigma-lenzen bij de beste webshops. Benieuwd?
Dit objectief is niet meer nieuw verkrijgbaar. Maar heb je wel eens aan tweedehands gedacht? Bij onderstaande betrouwbare webshops vind je duizenden occasions. Perfect gecontroleerd en vaak met een jaar lang garantie. Benieuwd?
Wat is er leuker dan macro-fotografie? Lekker met je neus en je camera dicht op het onderwerp dat je fotografeert. Alle micro-details waarnemen én glashelder vastleggen. Dat kan deze Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro, die in 2011 op de markt kwam. Hieronder zie je de specs plus de belangrijkste reviews.
De Sigma 105mm f/2.8 levert prachtige opnames zonder vervorming, van oneindig tele tot levensgrote 1:1 macro. Wat vooral opvalt aan deze lens is de enorm goede prijs/kwaliteit-verhouding. Zoveel lens voor nog geen 500 euro. Behalve zeer scherpe en gedetailleerde macrofoto’s kun je er ook uitstekende portretten mee schieten. Het diafragma met 9 lamellen zorgt hierbij voor een zeer fraaie bokeh.
Vele jaren fotografieplezier
Speciale lenselementen corrigeren alle soorten aberraties en vertekeningen. Een Hyper Sonic Motor zorgt voor snelle en stille autofocus. Optische beeldstabilisatie is aan boord. Die vermindert cameratrillingen en maakt het mogelijk om ook uit de hand prachtige close-ups te maken. De Sigma is robuust uitgevoerd. Gegarandeerd vele jaren fotografieplezier.
Meerdere keren per jaar zijn er geweldige kortingsacties voor camera’s en lenzen van de grote merken. Cameranu en Kamera Express hebben speciale pagina’s waarop je dit soort acties vindt. Check ze regelmatig!
(Professionele) reviewers over de Sigma 105mm f/2.8 macro
De Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro: hoe scoort hij bij de reviewers? Alle belangrijke reviews vat ik hieronder voor je samen!
Chip Fotomagazine: “Voor ongeveer 500 euro heeft de Sigma 105mm echt veel te bieden. Tot de uitrusting behoren een beeldstabilisator, een ultrasone autofocusmotor en een lichtsterkte van f2.8”, aldus deze reviewer. De lenskwaliteit is volgens Chip zeer goed, al blijft de scherpte in de hoeken bij open diafragma wat achter bij de 150mm-lens van Sigma. Maar de autofocus is weer een winnaar: die “overtuigt in het lab met een zeer grote precisie”. Met 95.9 uit 100 punten krijgt deze Sigma de kwalificatie 'Prijstip'.
Focus-review.com: “Ben je op zoek naar een objectief met compromisloze beeldkwaliteit voor een aantrekkelijke prijs, dan is de Sigma 105mm macro ook op een camera met een APS-C sensor een goede keuze”, stelt de reviewer. Deze Sigma is ontworpen voor een volformaat camera. Zet je hem op een aps-c camera dan worden sommige lensfouten nog kleiner. “Lichtafval en vervorming waren al klein en zijn nu nagenoeg nul. Ook de chromatische aberratie is nog minder geworden. De scherpte is hoog van hoek tot hoek vanaf 2.8 en bij f/5.6 heel erg hoog in het centrum. Het objectief is wel tamelijk gevoelig voor tegenlicht, maar de afwerking staat op een hoog niveau.”
Thephoblographer.com: “This lens has thoroughly impressed me.”, schrijft de reviewer. Het is zeker een waardevolle macrolens, maar hij kan ook zeer goed portretten schieten. Tel je de beeldkwaliteit, de stabilisatie, de bouwkwaliteit en nog veel meer bij elkaar op dan is het duidelijk: Sigma heeft hier een winnaar. “Even though I’ve owned Canon’s EF 100mm f2.8 macro lens and I’ve used a friend’s Canon EF 100mm f/2.8L IS macro, if I were in the market for a macro lens, my money would be going to Sigma.”
Techradar.com: “Overall, Sigma should be very proud of this lens.” Hij zit volgens de reviewer volgepakt met functionaliteit. En hij presteert op een hoog niveau. En kijk je dan naar de prijs, dan is die meer dan redelijk. “If you can get over its size and weight, it's a cracking piece of glass to have.” Krijgt 4 uit 5 sterren.
Amateurphotographer.co.uk: Deze Sigma is “an impressive lens that feels robust and handles well.” Het interne focussysteem is heel prettig. En hoewel de stabilisator gewicht aan de lens heeft toegevoegd, is de lens er zeer bruikbaar door geworden voor fotograferen uit de hand. “The quality of the optics has been improved to provide greater resolution and less vignetting than the previous model, bringing it to levels expected in this price range.” Krijgt 5 uit 5 sterren.
Photozone.de: Een indrukwekkende lens, stelt de reviewer. De resolutie is zeer hoog hoewel de randscherpte nog iets beter zou kunnen bij grote diafragma’s. Distorties zijn geen issue voor deze lens. Vignettering is alleen een probleem bij f/2.8. De kwaliteit van de bokeh is excellent. Chromatische aberraties zijn zeer laag. De bouwkwaliteit van deze Sigma staat op een zeer hoog niveau. Deze Sigma is iets beter dan de Canon EF 100mm f/2.8 USM L IS, tegen een lagere prijs. “It is certainly a lens that should be seriously considered if you are shopping in this lens class.” Krijgt 5 uit 5 sterren.
Klantreview op Cameranu.nl: “Zeer tevreden met deze lens, mooie resultaten. Na grondige bestudering van diverse websites en de enthousiaste verhalen van mede fotografen deze macro lens gekocht. Heb daar nog geen minuut spijt van. De lens is degelijk gebouwd, levert scherpe foto's af, ook als diafragma helemaal open staat. Naast macro fotografie gebruik ik deze lens ook voor andere natuurfoto's.”
Klantreview op Cameraland.nl: “Wat me opviel was de zware bouw van het objectief wat me gelijk het gevoel gaf dat ik iets moois in handen had. Vroeger associeerde ik ‘merk-vreemd’ vooral met een goedkoper alternatief van het origineel maar die gedachte moet ik dan toch maar loslaten. Werk er nu een paar weken mee en wat een pracht objectief, mooie onscherpte wat dan ook weer uitstekend te gebruiken is bij portretfotografie. Mijn conclusie... een dikke tien.”
Klantreview op Kamera-express.nl: “Zeer gebruiksvriendelijke en veelzijdige lens. Ideaal voor macrofotografie maar je kan er ook gewone foto's mee trekken. Deze lens geeft zeer mooi elk detail dat u wilt zien, haarfijn weer. Prachtig om zien!”
Bekijk een mooi en kort filmpje over de Sigma 105mm f/2.8 Macro (2:40 minuten). Als je even lekker wilt watertanden. Waarschuwing: daarna wil je hem hebben...
De beste Sigma-lenzen voor je systeemcamera of DSLR heb ik voor je op een rij gezet, met daarbij de specificaties en belangrijkste reviews. Wil je er meer over lezen en kijken hoe ze scoren in de reviews? Bekijk dan dit handige overzichtsartikel. Onmisbaar als je een lens voor je systeemcamera of DSLR zoekt!
Hieronder staan alle macro-objectieven voor je spiegelreflexcamera of systeemcamera op een rij, met daarbij de belangrijkste specs. Wil je er meer over lezen? Klik dan door naar mijn artikelen. Of bekijk mijn overzichtsartikel van macro-objectieven. Binnenkort voeg ik meer reviews van macro-objectieven toe. Kom dus zeker nog een keer terug!
Ben je benieuwd naar de beste spiegelreflexcamera's van dit moment? Ik heb de 10 beste spiegelreflexcamera's voor je op een rij gezet! Mijn lijstje is altijd helemaal up to date. Neem een kijkje!
Uitstekende camera of lens kopen? Denk eens aan occasions!
Zoek je een geweldige camera of lens, maar wil je niet het volle pond betalen? Denk dan eens aan occasions. De allerbeste webshops voor occasions bieden kwaliteit en een vol jaar garantie. Ik heb ze op een rij gezet!
Een fantastisch objectief koop je niet zomaar ergens. Je koopt hem bij een winkel waar ze verstand hebben van objectieven. En een winkel waar je op kunt bouwen en vertrouwen, óók als er iets mis is met je nieuwe aanschaf.
Ik raad van harte Cameranu aan: een winkel met de allerbeste service en een hoge score op kennis en klantvriendelijkheid. Niet alleen bij mij, maar bij duizenden klanten zoals jij en ik.
De kracht van Cameranu:
Klantscore op Kieskeurig.nl: 9.1
Beste fotowinkel volgens de Consumentenbond
Medewerkers hebben een ongekende passie voor fotografie
Ben jij ook zo hongerig naar nieuwe camera’s? Dan heb ik iets nieuws voor je: vers van de pers staan de 30 allernieuwste camera’s voor je op een rij. Alle prachtige features en reviews van experts doe ik uit de doeken. Hoef jij alleen nog maar te kiezen!
Voor wie door de bomen het bos niet meer ziet: alle camera's op Frankwandelt heb ik voor je op een rij gezet in een handig, doorzoekbaar overzicht. Zodat jij lekker kunt grasduinen op je zoektocht naar een fantastische nieuwe camera!