Pentax HD DA ★ 11-18mm f/2.8 ED DC AW | Reviews & Tests
Groothoek-zoomobjectief: spectaculaire panorama’s
Weidse landschappen, spectaculaire architectuur, adembenemende stadspanorama’s. Dat tover je allemaal uit je camera met een groothoek-zoomobjectief. De allerbeste groothoek-zoomlenzen zet ik voor je op een rij. Hieronder zie je specificaties plus de belangrijkste reviews van de Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 ED DC AW, die in maart 2019 op de markt is gekomen.
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 ED DC AW
Brandpuntsafstand: 11-18mm | Maximaal diafragma: f/2.8 | Lensmount: Pentax K | Geschikt voor fullframe: ja | Gewicht: 704gr | Lengte: 100mm | Stof- en spatwaterdicht: ja | Beeldstabilisatie: nee | Minimale scherpstelafstand: 30cm | Filtermaat: 82mm | Release datum: maart 2019 | Frankwandelt-rating 90/100 | Prijs: 1.259 euro op CameraNU.nl en op Cameraland.nl en op Kamera-express.nl
Deze Pentax-lens in het kort
De Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 ED DC AW biedt uitzonderlijke beeldkwaliteit. Hij is klaar voor de eisen van moderne digitale camera’s, en zelfs voor de high performance camera’s van de toekomst. De lens levert beelden met een hoge resolutie en een hoog contrast zonder vervaging aan de randen.
Perfect voor sterrenfotografie
De lens is compact en heeft een prachtig zoombereik: 11 tot 18mm. Daarmee is hij zeer geschikt voor het schieten van landschaps- en architectuurfoto’s. Maar ook voor scherpe en superheldere beelden van een nachtelijke sterrenhemel. Dankzij de minimale scherpstelafstand van 30 centimeter schiet je levensechte close-up foto’s waarbij het onderwerp scherp afsteekt tegen een fraaie onscherpe achtergrond.
Professionele toplens
Deze Pentax heeft het unieke Focus Clamp Mechanism. Daarmee kun je het brandpunt vergrendelen, zelfs als je de scherpstelring verdraait. Daarnaast heeft de lens speciale functies die de bediening bij buitenopnames verbeteren. Zo is er ruimte voor het omwikkelen van de lens met verwarmingsdraden om condensvorming te voorkomen. Perfect voor nachtelijke sterrenfotografie. Kortom: een professionele toplens, die uiteraard zeer robuust is uitgevoerd.
Deze Pentax-lens is ideaal voor:
- Architectuurfotografie
- Interieurfotografie
- Landschapsfotografie
- Sterrenfotografie
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 op CameraNU.nl >>
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 op Cameraland.nl >>
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 op Kamera-express.nl >>
(Professionele) reviewers over de Pentax HD DA 11-18mm f/2.8
- Zoom.nl (Jasper van Bladel, full review): Pentax heeft een schare trouwe gebruikers. De firma koestert ze met interessante objectieven, zoals deze 11-18mm f/2.8, bedoeld voor de aps-c camera’s van Pentax. “Het sterretje in de naam staat voor topkwaliteit. Hoe goed is deze nieuwe ster aan het firmament?” vraagt Jasper zich af.
Kort antwoord: behoorlijk goed!
Volgens Jasper beseft Pentax maar al te goed dat er fotografen zijn met een aps-c camera die op zoek zijn naar optimale kwaliteit. “In dit opzicht is het niet de enige fabrikant, maar deze instelling vormt bepaald niet altijd het uitgangspunt bij het ontwikkelen van een portfolio aan objectieven. Deze 11-18mm-zoom is dus een topobjectief met een fijne optische kwaliteit, een bruikbaar bereik en een fijne lichtsterkte. Pentax-fotografen worden op hun wenken bediend!” Eindoordeel: Goud Award met het cijfer 7.6. - Bhphotovideo.com (professioneel fotograaf Allan Weitz, veldtest): De Pentax HD DA* 11-18mm f/2.8 ED DC AW is z’n prijskaartje waard, zo blijkt uit deze veldtest. Hij is zeer prettig in het gebruik en zet uitstekende beelden neer. Bij het bewerken van de beelden viel het Allan op hoe gelijkmatig belicht de foto’s zijn over het hele beeld. Hij heeft al heel wat ultragroothoeken gebruikt, en deze Pentax is een van de helderste exemplaren.
De scherpte, de beeldhelderheid, de kleurweergave en de contrastniveaus zijn allemaal zoals ze zouden moeten zijn voor een dergelijke professionele lens. En mede dankzij de afgeronde 9 diafragma-bladen zijn de onscherpe hooglichten bij open diafragma erg aangenaam voor je ogen. - Deelnemer op Pentaxforums.com: “Ik heb zoveel jaar op deze lens moeten wachten, en nu is het grote wachten voorbij. Dit is de beste lens die ik ooit heb gehad!” De lens is gebouwd als een tank. Niets beweegt, elk bewegend deel loopt soepel, elk onderdeeltje is sterk, er zijn geen losse onderdelen.
De autofocus is snel en stil. De bokeh is echt zacht. En dan die scherpte: ongelofelijk scherp, zelfs bij open diafragma. Bij f/8 is de lens verbazingwekkend. “I've done some pretty nice portraits at 18mm. No barrel distorsion, no strange flare. And it's weather resistant ! Is it a dream?!” - Deelnemer op Pentaxforums.com: Vóór de release was deze deelnemer niet enthousiast over deze lens. Hij was erg blij met de DFA15-30mm op fullframe en zag meer beperkingen in het kleinere zoombereik dan voordelen. Maar er blijken juist wel heel veel voordelen aan te zitten. “I'm very glad I decided to pre-order one.”
Vergeleken met de DFA15-30 is dit een kleine lens. Hij is helemaal niet topzwaar. Hij gebruikt gewone 82mm-filters. Hij heeft AW-sealing in plaats van WR. Hij heeft ook een AF/MF-knop en een focus-slot. De lenskap is beter. Flare-controle is beter. Voor de serieuze astrofotograaf is hij speciaal ontworpen om een verwarmer van het voorste-element te kunnen dragen.
Het verschil in bouwkwaliteit is opmerkelijk, dit voelt echt als een Pentax Star-lens. Optisch is het heel lastig om een foutje te vinden, als je in aanmerking neemt dat ultragroothoeken altijd beperkingen hebben. Hij is zeer scherp vanaf het grootste diafragma en over het hele beeldveld. Maar voor de grootste scherpte in de uiterste hoeken kies je f/8. Er zijn wat paarse en groene kleurzwemen bij hoog contrast, maar die kun je heel makkelijk achteraf corrigeren. Distortie is verwaarloosbaar.
“In reality I'd probably rate it 9.5, but I'll round it up to a ten. I might keep the 15-30 for serious stuff locally, but when I'm packing for travel the 11-18 will be an easy choice.”
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 op CameraNU.nl >>
Belangrijkste kenmerken van de Pentax HD DA 11-18mm f/2.8
- Lichtsterk ultra-groothoekobjectief
- Professioneel: constant diafragma van f/2.8 over het gehele zoombereik
- Kwaliteitslens: soepele en stille autofocus
- Prachtige bokeh: cirkelvormig diafragma met 9 bladen
- Handig: Quick-Shift focus systeem
- Uitstekende beeldkwaliteit: Super Protect coating
- Robuust: stofdichte en weerbestendige constructie
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 op CameraNU.nl >>
Mooie YouTube-review van de Pentax HD DA 11-18mm f/2.8
Pentax HD DA 11-18mm f/2.8 op CameraNU.nl >>
Alle groothoek-zoomlenzen op een rij
Top 10 spiegelreflexcamera's
Uitstekende camera of lens kopen? Denk eens aan occasions!
Beste webshop voor objectieven
Ik raad van harte CameraNU.nl aan: een winkel met de allerbeste service en een hoge score op kennis en klantvriendelijkheid. Niet alleen bij mij, maar bij duizenden klanten zoals jij en ik.
De kracht van CameraNU.nl:
- Klantscore op Kieskeurig.nl: 9.2
- Beste fotowinkel volgens de Consumentenbond
- Medewerkers hebben een ongekende passie voor fotografie
- Voor 23:59 uur besteld? Morgen in huis!
- Beste Website van het Jaar 2022
Mis de 30 allernieuwste camera’s niet!
Alle camera’s op een rij: handig overzicht