Canon EF 70-200mm f/2.8L USM | Reviews & tests
Lichtsterke telezooms: geliefd bij de profs
Geliefd bij professionele fotografen. Dat zijn de lichtsterke telezoom objectieven. Vaak hebben ze een maximaal diafragma van f/2.8. Naast de standaardzooms (24-70mm en 24-105mm) zijn dit de meest gebruikte objectieven. Hieronder zie je de specs plus de belangrijkste reviews van de Canon EF 70-200mm f/2.8L USM, die in 2007 op de markt is gekomen.
Canon EF 70-200mm f/2.8L USM
Zoombereik: 70-200mm | Lichtsterkte: f/2.8 | Gewicht: 1.310gr | Lengte: 194mm | Beeldstabilisatie: nee | Vergrotingsfactor: 0.16x | Minimale scherpstelafstand: 150cm | Stof- en spatwaterdicht: nee | Filtermaat: 77mm | Frankwandelt-rating 85/100 | NIET MEER VERKRIJGBAAR!
Deze Canon-lens in het kort
Voorganger van de Canon EF 70-200mm f/2.8L Mark II (bekijk mijn review). Ook dit is een geweldig telezoomobjectief uit de EF-serie, uit 2007. Daardoor een heel stuk voordeliger dan de nieuwe versie. Het objectief is voorzien van 4 elementen van UD-glas voor het corrigeren van chromatische aberraties. De meervoudige zoomgroepen voor het ingebouwde scherpstelsysteem zorgen voor een hoge beeldkwaliteit over het complete zoombereik. Compatibel met de Canon EF 1.4x Extender en de Canon EF 2.0x Extender III, zodat je er ook 300mm of zelfs 400mm mee kunt bereiken!
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op CameraNU.nl >>
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Bol.com >>
(Professionele) reviewers over dit Canon-objectief
- Photozone.de: Dit is een indrukwekkende lens met een excellente bouwkwaliteit gecombineerd met een excellente optische kwaliteit. Hij is beter dan de andere zoomlenzen van Canon, en vergelijkbaar met de beste primelenzen met dit telebereik. “So if you can live without IS (which is, however, darn attractive in its 70-200mm f/2.8 L IS incarnation) there're still good reasons to go for this superb lens!”
- Ken Rockwell: Deze Canon 70-200mm f/2.8L is optische en mechanisch superb. “It's also big, heavy and expensive — but still only half the price of the very similar Canon 70-200mm f/2.8 L IS II, lacking only IS and a little bit of optical performance no one is likely to miss in exchange for the huge difference in price.”
- The-digital-picture: Voor deze lens zijn vele perfecte toepassingen te vinden: portretfotografie, straatfotografie, tijdens een wandeling door het park of een dag aan het strand. “If you need a lens in the 70-200mm focal length range that is faster than f/4, but can't afford or don't need IS, the Canon EF 70-200mm f/2.8L USM Lens is perfect for you. This is an excellent lens.”
- Klantreview op CameraNU.nl: “Dit is een van mijn favoriete objectieven die steeds mee op pad gaat. Mooi bij onopvallende straatfotografie, alhoewel je met die grote witte toeter wel opvalt. Heel goed te gebruiken bij portret- en sport. Bij portretten is hij erg mooi door de zachte bokeh in de achtergrond en de fraaie kleurweergave.”
- Klantreview op CameraNU.nl: “Ik ben zeer blij met dit objectief! Heb er laatst mee in een binnen situatie gefotografeerd en ik kwam er uitstekend mee uit ten voeten. M'n foto's die met dit objectief gemaakt zijn zijn haarscherp en van zeer goede kwaliteit. Dan heb ik 't nog niet over de service, ik had de lens 's avonds besteld en de ochtend erna al in huis! Ik ben dus dik tevreden met dit objectief.”
- Klantreview op Bol.com: “Na lang zoeken deze lens aangeschaft in combi met de Canon 6D Mark II. (Vorige camera was een 750D met een 55-250 lens). Vooral de 2.8 zorgt voor erg mooie foto's. Het is wel even wennen aan een wat zwaardere lens maar met de battery-grip accessoire aan de camera goed vast te houden. Nog even tijd nodig om alle ins en outs van de camera met lens allemaal te ontdekken maar de ervaring tot nu toe is meer dan goed.”
- Klantreview op Bol.com: “Ik ben al geruime tijd in het bezit van deze zoom, eerst op een APS-C camera, nu op een full frame. Op de eerste camera (een EOS 40D) waren de resultaten eerder wisselend. Op de EOS 6D doet hij het beter, o.a. omdat die scherpstelfijnregeling mogelijk maakt. Nu zijn de resultaten uitstekend op alle vlakken, verder commentaar is overbodig. Het is wel een reus, je neemt hem niet zomaar even mee. Hij heeft geen beeldstabilisatie maar is daardoor MAAR HALF ZO DUUR ! Sportfotografen, dit is jullie tool!”
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op CameraNU.nl >>
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Bol.com >>
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Cameraland.nl >>
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Kamera-express.nl >>
Plussen en minnen van dit Canon-objectief
- Zeer scherpe foto's
- Degelijk gebouwd
- Snelle autofocus
- Niet afgedicht tegen stof en water
- Geen beeldstabilisatie
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op CameraNU.nl >>
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Bol.com >>
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Cameraland.nl >>
Opvolger Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM III op Kamera-express.nl >>
Beste lenzen voor je Canon DSLR
Alle lichtsterke telezoomlenzen op een rij
Top 10 spiegelreflexcamera's
Beste webshop voor objectieven
Ik raad van harte CameraNU.nl aan: een winkel met de allerbeste service en een hoge score op kennis en klantvriendelijkheid. Niet alleen bij mij, maar bij duizenden klanten zoals jij en ik.
De kracht van CameraNU.nl:
- Klantscore op Kieskeurig.nl: 9.2
- Beste fotowinkel volgens de Consumentenbond
- Medewerkers hebben een ongekende passie voor fotografie
- Voor 23:59 uur besteld? Morgen in huis!
- Beste Website van het Jaar 2022
Uitstekende camera of lens kopen? Denk eens aan occasions!
Mis de 30 allernieuwste camera’s niet!
Alle camera’s op een rij: handig overzicht