GoPro Hero 10 Black: veel sneller en 5.3K met 60fps
Breaking News: de GoPro Hero 11 Black is verschenen!
Video: 5.3K @ 60fps / 4K @ 120fps / 2.7K @ 240fps | Fotofunctie: ja > 23 megapixel | Waterbestendig tot: 10 meter | Schokbestendig: ja | Display: touchscreen achterzijde, scherm voorzijde | Timelapse-functie: ja | GPS: ja | Gewicht: 116gr | Release datum: 15 september 2021 | Frankwandelt-rating 90/100 | Prijs: 529 euro op CameraNU.nl en op Bol.com en op Coolblue.nl en op Kamera-express.nl
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
GoPro Hero 10 Black op Coolblue.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Kamera-express.nl >>
Highlights van de GoPro Hero 10 Black
Zeer krachtige camera: vernieuwde GP2-processor
- Zeer krachtige camera: vernieuwde GP2-processor
- Razendsnelle en soepele video: 5.3K met 60fps
- Ongekend hoge framerate 4K: tot 120 beelden per seconde
- Nieuwe camerasensor: 23 megapixel met Liveburst en Superfoto met verbeterde HDR
- Nóg stabielere beelden: HyperSmooth 4.0 met ingebouwde horizontaalstelling
Nieuwe processor: GP2-soc
Grootste nieuws is dat de GoPro Hero 10 Black een nieuwe processor heeft: de GP2-processor. Die is een stuk krachtiger dan de vorige versie en maakt het mogelijk om video’s te schieten met veel hogere framerates. Dankzij de GP2-processor kan de nieuwe GoPro video’s opnemen op 5.3K met 60 beelden per seconde. Voorganger GoPro Hero 9 Black haalt op 5.3K maar 30fps, een verdubbeling dus.
Video: scherper en vloeiender
De GoPro Hero 10 Black haalt met 4K-video maximaal 120 beelden per seconde. Ook een verdubbeling, want de Hero 9 Black haalt slechts 60fps. En 2.7K is zelfs mogelijk met 240fps (voorganger: 120fps). De sterk verbeterde video-features betekenen: videobeelden die veel scherper en veel vloeiender zijn dan die van de GoPro Hero 9 Black.
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
GoPro Hero 10 Black op Coolblue.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Kamera-express.nl >>
Nieuwe sensor: 23 megapixel
De GoPro Hero 10 Black heeft ook een nieuwe camerasensor met een hogere resolutie: 23 megapixel. De voorganger moet het doen met 20 megapixel. Ook is er de nieuwe HyperSmooth 4.0 die een veel betere beeldstabilisatie biedt dan de HyperSmooth 3.0 van de voorganger.
Uitstekend verbonden
Al je mooie videobeelden en foto’s zet je razendsnel met een cloud-verbinding over naar je smartphone. Upload draadloos via de Quik-app of maak verbinding via een USB-kabel. Ook kun je een GoPro-abonnement nemen om je beelden te uploaden naar de onbeperkte cloudopslag. Heel handig: je sluit de Hero 10 aan wanneer je verbinding met je thuisnetwerk hebt en de camera doet de rest.
Scherp en handig LCD-scherm
Vlogs en selfies schieten gaat nu nog handiger dankzij het hoogwaardige LCD-scherm aan de voorzijde. Het touchscreen werkt snel en lekker soepeltjes. Livestreaming met de Hero 10 Black ziet er beter uit en de webcamfuncties werken probleemloos.
Niet kapot te krijgen
De GoPro Hero 10 Black is ook uitermate robuust. Hij is volledig waterdicht tot 10 meter diepte, en steviger dan ooit. Klaar voor al jouw avonturen dus, of je nou door modder, sneeuw of water raast. Mooi is verder dat hij een nog krachtiger accu heeft met een hoge capaciteit. Kun jij langer doen waar je goed in bent: actief bezig zijn.
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
GoPro Hero 10 Black op Coolblue.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Kamera-express.nl >>
Update: opvolger GoPro Hero 11 Black!
GoPro Hero 11 Black op CameraNU.nl >>
(Professionele) reviewers over de GoPro Hero 10 Black
- Techradar.com (Mark Wilson en Sabine Schults, full review): Volgens Mark en Sabine is de actiecamera “niet compleet opnieuw uitgevonden met de komst van de GoPro Hero 10 Black”. Maar toch is hij veel gebruiksvriendelijker en verfijnder dan voorganger Hero 9 Black.
Volgens hen is het de meest veelzijdige actiecamera van dit moment. “De nieuwe slow-mo-framesnelheden en bekabelde gegevensoverdrachtsmodi zijn erg handig. De interface is vlotter en er zijn kleine verbeteringen in de beeldkwaliteit.” Dat alles maakt de GoPro Hero 10 Black tot “een plezierige waterdichte metgezel voor je avonturen”. Toch moet GoPro op zijn tellen passen: er zijn concurrenten die een grotere sensor hebben en een betere prijs. Eindoordeel: 4.5 van de 5 sterren. - Digitalcameraworld.com (Basil Kronfli, full review): De Hero 10 Black ziet er weliswaar hetzelfde uit als zijn voorganger, toch biedt deze actioncam volgens Basil betere prestaties over de hele linie. “De framesnelheden zijn hoger, de interface is soepeler, de overdrachten zijn sneller en de foto's en video's zien er wat meer gepolijst uit dan die van de Hero 9 Black.” Ook de horizon-nivellering is beter geworden, en de GoPro Quik-app geeft een veel betere ervaring.
De levensduur van de accu is er wel op achteruitgegaan ten opzichte van de Hero 9 Black; debet hieraan is het maximaliseren van die opnamemodi. Maar al met al is de GoPro beter dan ooit tevoren. Het is de beste actioncam op de markt en moeilijker te verslaan door de concurrentie. Eindoordeel: 5 van de 5 sterren. Engadget.com (J. Trew, full review): De nieuwe GoPro Hero 10 Black behoudt al het goede van de voorganger, en bouwt daarop voort, aldus de reviewer. En dan gaat het vooral om twee gebieden: beeldkwaliteit en opnamestanden. Op die gebieden zijn echt grote stappen gezet. Daarnaast zijn er nog tal van andere aanpassingen die de bruikbaarheid verhogen, maar die vormen slechts een extra bonus.
De levensduur van de batterij lijkt korter, maar dat zal alleen een probleem zijn als je de nieuwe framesnelheden standaard gebruikt. En dan de prijs: die ligt hoger dan verwacht, maar is tegelijk niet onrealistisch.
Het wachten is op nieuwe action cams van DJI (Osmo Action) en Sony. Maar die lijken de tijd te nemen met nieuwe modellen. En er is natuurlijk de Insta360, die inmiddels een stevige schare fans heeft. Maar deze GoPro Hero 10 Black scoort in ieder geval goed bij Engadget. Engadget-score: 92/100.Wired.com (Scott Gilbertson, full review): De grootste naam in action cams is terug met een verbeterd model waarmee je al je radicale sprongen en acties kunt vastleggen, aldus Scott. Veel is verbeterd. Zo versnelt de krachtigere processor bijna alles in deze action cam. Hij biedt hogere videoframesnelheden voor betere slo-mo’s. De details in je video’s zijn beter door ‘video tone mapping’.
Ook de ruisonderdrukking is beter, en de beeldresolutie is verhoogd. Dan zijn er nog kleine verbeteringen, zoals de waterafstotende lensdop en een sterk verbeterde Quik-app voor bewerking.
Een minpunt is dat het bewerken van 5.3K-video buiten de mogelijkheden blijft, behalve als je een dure smartphone hebt. Maar al met al een uitstekende action cam. Eindscore: 8/10.- Dcrainmaker.com (full review): Helder is dat de Hero 10 de beste GoPro is die de firma ooit heeft gemaakt. Zowel fysiek als praktisch schuilen de veranderingen in de GP2-processor vooral onder de motorkap. De nieuwe processor maakt hogere framesnelheden mogelijk bij hogere resoluties en zorgt voor een betere bruikbaarheid van de camera. Heb je al een Hero 9, dan vind je wellicht te weinig reden om te upgraden. Maar wie een oudere GoPro heeft, vindt in de Hero 10 een veel betere, snellere camera.
De GoPro Hero 10 is toch meer een evolutie dan een revolutie. Maar al met al is de Hero 10 een geweldige action cam. Het is ook de camera die de reviewer van nu af aan in de praktijk gaat gebruiken.
Wat de beste action cam van dit moment is, daarover is geen twijfel: de Hero 10 gaat met die eer strijken. Dat komt deels ook doordat concurrenten als de DJI Osmo Action en de Insta360 One R1 beide al weer wat ouder zijn. Maar ook tegen de Hero 9 konden deze camera’s het eigenlijk al niet echt opnemen.
De DJI Osmo Action is echt aan vervanging toe. De Insta360 heeft als een voordeel bij niet-bewegende beelden: die zijn helderder. Maar als action cam legt hij het absoluut af tegen de Hero 10. Alleen al de stabilisatie van de Hero is veel beter. - Cined.com (Gunther Machu, full review): De reviewer heeft verschillende upgrades van de GoPro Hero-serie overgeslagen. Maar met de komst van de Hero 10 is het nu echt wel tijd. De HERO 10 is volgens Gunther “een zeer volwassen product”. Hij heeft de modernste beeldkwaliteit, resoluties en framerates. En uitstekende stabilisatie. En als bonus heeft hij nog een prima batterijduur ook.
Op zijn verlanglijstje voor de toekomst: het toevoegen van verschillende brandpuntsafstanden, zoals recente smartphones hebben? En bijvoorbeeld 10bit videocodecs. Maar al met al is de GoPro Hero 10 Black de beste actiecamera op de markt. - Digitaltrends.com (Andy Zahn, full review): De GoPro Hero 10 Black ziet er volgens Andy op het eerste gezicht uit als een kloon van zijn voorganger. Maar graaf je onder de motorkap, dan zie je dat zo ongeveer alles aan deze camera een drastische upgrade heeft ondergaan.
In deze tijden heeft iedereen een capabele camera in z’n smartphone. Des te lastiger om echt een overtuigende speciale camera te ontwerpen. “De Hero 10 doet dit door robuust te zijn waar je telefoon kwetsbaar is, en door een verbluffende mate van veelzijdigheid op te nemen, zodat deze zich voor een groot aantal verschillende toepassingen leent.”
Maak je veel video’s in actie, dan is dit volgens Andy “een tool is die in je kit thuishoort. De GoPro Hero 10 Black krijgt kortom van Digitaltrends de hoogste score: Editors Choice. - T3.com (Mark Mayne, full review): De GoPro HERO 10 Black is volgens Mark “een waardig nieuw vlaggenschip”. Hij neemt al het goede van de GoPro HERO 9 Black over, en voegt een hele reeks extra's toe. Sommige zijn ‘nice to have’, maar op andere punten gaat het om fundamentele verbeteringen. “De Hero 10 Black is sneller, krachtiger, lichter en heeft een veel betere hydrofobe lens.” Eindoordeel: 5 van de 5 sterren.
Theverge.com (Becca Farsace, full review): De GoPro Hero 10 Black is een grotere upgrade voor GoPro dan in vele jaren, vanwege de veel betere en snellere processor. Daarmee is de Hero 10 de beste actiecamera van dit moment.
De combinatie van zijn compacte formaat, duurzaamheid en 5.3K / 60fps-mogelijkheden is volgens Becca uniek. “Er is gewoon geen andere camera van dit formaat die zo krachtig is, en als je momenteel een Hero 8 of ouder bezit, zal de Hero 10 aanvoelen als een enorme upgrade.”
Voor wie een Hero 9 heeft, is de Hero 10 echter niet een grote sprong voorwaarts. Tenzij je echt het nieuwste en beste moet hebben en de ‘boterachtige’ 5.3K / 60fps nodig hebt.
De GoPro Hero 10 Black is volgens Becca een uitgebalanceerde actioncamera die veel video-resoluties biedt waarmee hij elke taak aankan. De interface is erg gebruiksvriendelijk en neem je een abonnement op GoPro, dan is dat zijn prijs waard.
Becca: “Als de nieuwe processor GP2 een indicatie is van hoe ver GoPro zijn systemen kan pushen, zien de komende jaren er veelbelovend uit voor de Hero-line-up.”- Cnet.com (Joshua Goldman, full review): “De nieuwste topcamera van GoPro heeft een nieuwe processor die de manier waarop je je leven vastlegt misschien wel verandert”, aldus Joshua.
- Klantreview op CameraNU.nl: “Prachtige action cam. Gekocht en thuisgekomen moet je eerst een update uitvoeren, anders werkt de camera niet. Updaten via de quik app is mij niet gelukt. Veel foutmeldingen (kan camera niet vinden, er is een probleem melding, etc. Updaten via de link dat werkt wel prima zonder fouten. Daarna de Quik app verwijderd en opnieuw geïnstalleerd, nu werkt alles naar behoren.<br< Daarna gemonteerd op de fiets en een en ander uitgeprobeerd. Prachtige camera, mooie beelden. Nu verdiepen in alle mogelijkheden.” Bekijk alle reviews van kopers >>
- Klantreview op Coolblue.nl: “De GoPro hero 10 black ontzorgd bij het maken van video’s. Door de snelheid en eenvoudige bediening is een filmpje zo gemaakt en hoeft er weinig aan te edditen.” Bekijk alle reviews van kopers >>
- Klantreview op Kamera-express.nl: “Beste GoPro ever!! Ik heb een hele hoop filmpjes en reviews gelezen over dit product en kort gezegd: dit is gewoon op dit moment de beste actioncam ever.” Bekijk alle reviews van kopers >>
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
Belangrijkste kenmerken van de GoPro Hero 10 Black
- Zeer krachtige camera: vernieuwde GP2-processor
- Razendsnelle en soepele video: 5.3K met 60fps
- Ongekend hoge framerate 4K: tot 120 beelden per seconde
- Nieuwe camerasensor: 23 megapixel met Liveburst en Superfoto met verbeterde HDR
- Nóg stabielere beelden: HyperSmooth 4.0 met ingebouwde horizontaalstelling
- Video’s snel en simpel delen: automatische upload-functie
- Robuust en waterdicht: tot 10 meter duiken
- Livestreamen: mooie kwaliteit van 1080p
- TimeWarp 3.0
- Timelapse-video bij nacht
- Liveburst met 1.5 seconde voor en na je opname
- Webcammodus
- Stembediening: 14 opdrachten in 11 talen en 6 accenten
- Handig: gezichts-, glimlach-, knipper- en omgevingsdetectie
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
Mooie YouTube-review van de GoPro Hero 10 Black
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
Nog een mooie YouTube-review van de GoPro Hero 10 Black
GoPro Hero 10 Black op CameraNU.nl >>
GoPro Hero 10 Black op Bol.com >>
Beste action camera's van dit moment
Top 10 compactcamera's
Uitstekende camera of lens kopen? Denk eens aan occasions!
Beste webshop voor camera’s
Ik raad van harte CameraNU.nl aan: een winkel met de allerbeste service en een hoge score op kennis en klantvriendelijkheid. Niet alleen bij mij, maar bij duizenden klanten zoals jij en ik.
De kracht van CameraNU.nl:
- Klantscore op Kieskeurig.nl: 9.2
- Beste fotowinkel volgens de Consumentenbond
- Medewerkers hebben een ongekende passie voor fotografie
- Voor 23:59 uur besteld? Morgen in huis!
- Beste Website van het Jaar 2022
Mis de 30 allernieuwste camera’s niet!
Alle camera’s op een rij: handig overzicht