Mooiste wandelvakanties in Zwitserland
Eiger, Jungfrau & Matterhorn
Zwitserland bestaat voor het overgrote deel uit hoge bergen. Daarom oefent dit bergland ook zo’n onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op ons Nederlanders. Een reis naar Zwitserland is een reis langs beroemde bergtoppen. Zoals Eiger, Jungfrau en Matterhorn.
Veel meer dan bergen
Maar wandelen in Zwitserland heeft veel meer te bieden dan alleen indrukwekkende bergen. Op onderstaande wandelvakanties kom je ook langs de immense Aletschgletsjer, de Rhônegletsjer nabij Oberwald, de groene Rhônevallei in Wallis of de Zwitserse Côte d'Azur aan het Meer van Genève.
Pittige trektochten én lichte wandelingen
Sommige wandelvakanties vragen een uitstekende conditie. Zo kun je pittig bergwandelen op de spectaculaire huttentocht rondom de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. Maar onderstaande wandelvakanties zijn niet alleen maar voor bikkels. Er zitten ook schitterende lichte wandeltochten bij.
Mooiste treintrajecten
Zo kun je uitkijken over de langste gletsjer van de Alpen tijdens een populaire lichte wandelvakantie vanuit een mooi gelegen berghotel. Of wat te denken van een combinatie van een reis over de mooiste treintrajecten? Met de Glacier Express of de Bernina Express maak je een geweldige rondreis en trek je regelmatig ook de wandelschoenen aan. Genoeg te genieten dus!
Geweldige natuur, uitstekend georganiseerd
SNP Natuurreizen kent de mooiste natuurgebieden in Zwitserland. De accommodaties waar je verblijft zijn met veel zorg gekozen. Mijn ervaring: SNP-reizen zijn altijd tot in de kleinste puntjes georganiseerd. Zodat jij alleen maar hoeft te genieten. Wat wil een mens nog meer?
Uitstekende reviews van wandelaars
De meest bijzondere wandelvakanties in Zwitserland zet ik hieronder voor je op een rij. Individuele wandelreizen en groepswandelreizen zitten erbij. Deze wandelvakanties zijn uitgebreid getest en uitstekend gewaardeerd door wandelaars zoals jij en ik. Dat wandelt toch een stuk lekkerder! Veel wandelplezier!
Aletsch: lichte wandelvakantie bij de langste gletsjer van de Alpen | Privé-reis
Soms schiet een lift of bergbanen je te hulp, zodat de wandelingen niet al te zwaar zijn. Je verblijft in het comfortabele Hotel Bettmerhof, gerund door de bijzonder gastvrije familie Eyholzer.
Uit de reviews
- “Deze korte wandelreis in het pittoreske Bettmeralp is perfect als je maar een paar dagen weg kan. Met de wandelingen zie je alle highlights van dit prachtige gebied. Hotel Bettmerhof is modern, vriendelijke en ontbijt en diner feestelijk! De uitzichten op alle bekende bergen van Zwitserland zijn adembenemend mooi!”
- “Hotel Bettmerhof in het fantastisch gelegen Bettmeralp is een heerlijk hotel als uitgangspunt voor prachtige wandelingen die vaak uitzicht bieden op de fantastische Aletschgletsjer. Eigenaar Christiaan Eyholzer is bijzonder vriendelijk en gastvrij en zeer bereid om mee te denken over de wandelmogelijkheden. De wandelingen waren zeer afwisselend; over de bergkam of lager op de berghellingen langs de gletsjer, over hoge bergweiden of lager gelegen paden richting authentieke dorpjes. Wij hebben genoten!”
- “Op en top verwennerij in het vriendelijke hotel, en in juni nog rustig in het dorp en op de wandelpaden. Uitgestrekt natuurgebied, allerlei soorten wandelingen mogelijk. Van gletscherzicht tot wandeling door oeroud bos, van bloementuin tot alpenweides.”
Highlights van deze reis
- Indrukwekkende Aletschgletsjer
- Fraaie vergezichten over Matterhorn-regio
- Relatief lichte wandelingen
- Comfortabel hotel
- Autovrij dorp
- Beoordeling door reizigers: 90/100
Reis in het kort:
- Streek: Wallis
- Soort reis: privé-reis
- Lengte: 5 dagen
- Prijs vanaf: 525 euro
Tour du Mont Blanc: trektocht rond Europa’s hoogste berg | Privé-reis
Aan de Italiaanse kant kom je door het sfeervolle centrum van Courmayeur. Eventueel te combineren met de SNP-trektocht Balcons du Mont Blanc om het rondje compleet te maken. Je kan kiezen voor meer of minder comfortabele overnachtingsplaatsen, met of zonder vervoer van je bagage.
Uit de reviews
- “Ik vond het een prachtige route om te lopen en de reis is ook heel geschikt om alleen te doen omdat je zoveel mensen van verschillende nationaliteiten ontmoet. Ik heb mensen ontmoet uit Amerika, Engeland, Spanje, Italie, Zuid Korea, Belgie, Frankrijk, Zwitserland, Israel, Australie, Duitsland en Nederland. Heel erg leuk.”
- “Het was een geweldige en fantastische tour. Goed vooraf georganiseerd, alles klopte. Met volle bepakking is de reis als redelijk zwaar te kwalificeren, enige voorbereiding of goede conditie is aan te bevelen.”
- “Van alle bergwandelvakanties wou ik deze nog wel een keer doen. Na 19 jaar deze inspannende reis opnieuw gemaakt, toen als groepsreis, nu als individuele tocht. Wat een fantastische bergpanoramas leverde deze reis weer op! En zelfs in september zijn de bloemen nog niet uitgebloeid! Nog maar een keer?”
Highlights van deze reis
- Dé klassieker in de Alpen
- Frankrijk, Italië en Zwitserland
- Mooi zicht op grote gletsjers
- Te combineren met Balcons du Mont Blanc
- Keuze tussen Basic en Comfort variant
- Bagagevervoer mogelijk
- Beoordeling door reizigers: 89/100
Reis in het kort:
- Streek: Haute Savoie
- Soort reis: privé-reis
- Lengte: 9 dagen
- Prijs vanaf: 695 euro
Treinwandelreis Glacier Express: per smalspoor door de Alpen | Privé-reis
Mooie treintrajecten wissel je af met relaxte bergwandelingen. Pleisterplaatsen zijn een fraai hotel aan de oever van het beroemde Vierwoudstedenmeer, een historisch hotel in het Retoromaanse Engadin en een familiehotel in het autovrije Bettmeralp, vlakbij de Aletschgletsjer en met uitzicht op de Matterhorn.
Uit de reviews
- “Deze treinreis door Zwitserland is fantastisch, maar doe hem vooral in 2 weken om van alles goed te kunnen genieten. Vergeet niet de tocht over de Berninapas te doen, onvergetelijk!!!!”
- “Deze reis was perfect georganiseerd waardoor je optimaal kunt genieten! Mooie wandel- en treinreizen in een tempo die je zelf kunt bepalen.”
- “Wij behoorden als deelnemers bij de oudjes (80+). Wij hebben alle korte wandelingen goed kunnen volbrengen maar je dient de opgegeven tijd wel ongeveer te verdubbelen. Heel handig is het om een inschuifbare wandelstok mee te nemen (ook voor 80 -).”
Highlights van deze reis
- Afwisselende wandelgebieden
- Aletsch gletsjer en Vierwoudstedenmeer
- Hét treinenland: adembenemende treinreizen
- Unieke combi van wandelen en treinen
- Karakteristieke hotels
- Beoordeling door reizigers: 88/100
Reis in het kort:
- Streek: meerdere regio’s
- Soort reis: groepsreis / privé-reis
- Lengte: 8 dagen
- Prijs vanaf: 1.785 euro
Lichte bergwandelvakantie Eiger, Mönch & Jungfrau | Groepsreis
Per trein, seilbahn en tandradbaan wordt je naar de mooiste plekken gebracht, zoals het Jungfraujoch, het hoogstgelegen treinstation van Europa. Je verblijft in een charmant Jugendstilhotel met uitzicht op het diepe gletsjerdal van Lauterbrunnen en besneeuwde bergtoppen. Dagelijkse keuze uit een lichte en een inspannendere wandeling.
Uit de reviews
- “Mooie wandelvakantie in een prachtige gevarieerde omgeving. Prettig dat er dagelijks een keuze gemaakt kan worden voor een lange of korte wandeling. Top hotel met zeer vriendelijk personeel, zeer verzorgde buffet maaltijden, zeer schone kamers.”
- “Deze reis is een geweldige ervaring , kennismaking met Zwitserland en de bergen , mooie natuur.”
- “Deze reis is inderdaad comfortabel. De wandelingen van 3-4 uur waren niet te zwaar, iedere dag de keus uit een lichte en een wat zwaardere variant. En iedere dag weer een prachtige wandeling met zicht op de besneeuwde toppen van de Eiger, Mönch en Jungfrau. Steeds vanuit een ander wandelgebied te zien. Het hotel heeft een uitstekende keuken en daar hebben we iedere dag een heerlijk ontbijt en een uitstekend diner gehad. De plaats Wengen ligt prachtig met uitzicht op de Jungfrau.”
Highlights van deze reis
- 2 reisleiders: daardoor dagelijks keus tussen kortere of langere wandeling
- Lichte wandelingen in het beroemdste berggebied van Zwitserland
- Naar 3500m hoge Jungfraujoch
- Vanuit klassiek berghotel in autovrij Wengen
- Veel gebruik van smalspoortreintjes
- Beoordeling door reizigers: 88/100
Reis in het kort:
- Streek: Jungfrau
- Soort reis: groepsreis
- Lengte: 8 dagen
- Prijs vanaf: 1.375 euro
Bergwandelvakantie vanuit gastvrij hotel | Privé-reis
Je wandelt door het parkachtige landschap rond het autovrije dorp Braunwald. Geniet van de uitbundige bloemenpracht en schitterende herfstkleuren. Perfecte plek om in alle rust te genieten.
Uit de reviews
- “Ondanks het matige weer hebben we een heerlijke wandelweek in Braunwald gehad. De accommodatie ligt prachtig en biedt een heerlijk ontbijt en diner. De uitgezette wandelingen zijn prachtig en het materiaal en de omgeving bieden voldoende mogelijkheden voor eigen aanpassingen. Echt een aanrader!”
- “Braunwald is een uitstekende vakantiebestemming met vele wandelmogelijkheden van verschillende niveaus. Het onderkomen in Hotel "Todiblick" is gemoedelijk, maar toch comfortabel. Deze reis is echt een aanrader voor zowel de beginnende als voor de meer ervaren bergwandelaar .”
- “Prachtige ligging, rustige schitterende omgeving. Prima maaltijden, aardig personeel en schone goede kamers. Gezellig en warm aangekleed/sfeer.”
Highlights van deze reis
- Schitterende bloemenpracht
- Fantastische vergezichten op bergpanorama
- Heerlijke omgeving om tot rust te komen
- Autovrij dorp
- Beoordeling door reizigers: 86/100
Reis in het kort:
- Streek: Braunwald
- Soort reis: privé-reis
- Lengte: 8 dagen
- Prijs vanaf: 960 euro
Huttentrektocht van Davos naar St. Moritz | Privé-reis
Je wandelt van Davos naar St. Moritz en overnacht in bijzonder gelegen berghutten, zoals de Kesch Hut (2625m). Je wandelt door het Sertigdal en klimt over de Albulapas, maar overnacht ook in het historische bergdorp Bergün. Gedeeltelijk met bagagevervoer.
Uit de reviews
Nieuwe wandelvakantie, nog geen reviews beschikbaar.
Highlights van deze reis
- Trektocht door het klassieke Zwitserland
- Hoogalpien avontuur
- Prachtig gelegen berghutten
- Adembenemende bergpanorama’s
- Historisch bergdorp Bergün
- Gedeeltelijk met bagagevervoer
- Nieuwe wandelreis, nog geen beoordeling door reizigers
Reis in het kort:
- Streek: Graubunden
- Soort reis: privé-reis
- Lengte: 7 dagen
- Prijs vanaf: 685 euro