Alle wandelingen in Frankrijk
-
Alpen: trektocht over het dak van Europa
Een spectaculaire maar zware tocht door de Alpen liep ik in 2009 van het meer van Genève naar Landry over de GR5. De reis gaat over ruig terrein waar je niet bang moet zijn om in één dag 2000 meter te klimmen én te dalen. Hoogtepunt is natuurlijk de Mont Blanc waar je even gaat buurten.
-
Terra incognita tussen Alpen en Drome
Je gaat zwaar klimmen in de Alpen, of je gaat relaxed op wandelvakantie in de Drome. Het grensgebied van beide streken is veel minder bekend. Ik trof er, juni 2011, een oase van rust die je niet meer verwacht in Frankrijk, vakantieland bij uitstek.
-
Tour des Bauges: de Alpen in zicht
De Tour des Bauges biedt bijna alles wat een wandelaar maar kan wensen: prachtige natuur, pittige wandelingen, schitterende uitzichten, pieken boven 2000 meter, en rust, wat een rust. Ik liep de Tour, rond honderd kilometer, in juni 2011 met twee vrienden.
-
Over de nulmeridiaan door Parijs
Reisorganisatie SNP heeft een bijzondere stadswandeling door Parijs uitgezet. We liepen hem een paar jaar geleden. De tocht voert over een denkbeeldige lijn van zuid naar noord dwars door de stad, aan de hand van een boek van Philip Freriks. Een van de leukste manieren om Parijs te ontdekken.
-
Wandeltocht in de Franse Limousin
Mooie rondwandeling door fluisterstil berglandschap, waar het toerisme ver te zoeken is. Niet verder vertellen!
-
Alpen -
Drome -
Tour des Bauges
-
Parijs: nulmeridiaan -
Franse Limousin




